Home

Masaj

Masaj

Fizyolojik ve mekanik olarak bakıldığında, vücudumuzdaki kaslar birbirinden bağımsız olarak çalışır.

Kaslarımız kurur yada susuz kalırsa dokular birbirine yapışır ve katılaşır. Yaşlanma da baktığımızda bir nevi ” KURUMA ” problemidir.

Bu nedenle bol su tüketimi ve düzenli masaj uygulamaları, ciltte oluşan kırışıklıklarla ve kas problemleriyle mücadele etmenin en önemli yöntemlerindendir.

Psikolojik olarak bakıldığında ise ;
Kişinin kortizol hormonların azalmasını sağlayarak, stresten arınmasını sağlar ve mutluluk hormonlarının salgılanmasına destek olarak kişinin kendini daha mutlu daha huzurlu daha rahat hissetmesini ve özgüveninin daha yüksek olmasını sağlar.

Fiziksel olarak ise ;
Yapan ile yaptıran arasına enerji alışverişidir. Bu enerji makine ve benzeri materyallerle sağlanamaz. Yapılan klinik bir araştırma, masajın zihinsel uyanıklığı arttırdığı ve matematiksel zekâyı keskinleştirdiğini göstermiştir.

Ağrı İçin Masaj ;
Ağrı oksijen eksikliğinden kaynaklanır. Bunun nedenleri darbe ya da nezle, üşütme gibi etkenlerdir. Masaj ile vücutta kan dolaşımını hızlandırarak beyine oksijen gönderilir. Ve ağrılardan kurtulunması sağlanır.

Stres İçin Masaj;
Stres vücudu sardıkça omuzlar öne çıkar. Çene, kollar, ense öne hareketlenir. Stres bazı otoritelere göre birçok hastalığın asıl nedenidir. Haftada bir yaptırdığınız düzenli masajla bu sıkıntılardan kurtulun.

Atlantis Royal Spa tesis kullanım saatleri;
Haftaiçi 07:00-23:00
Haftasonu 07:00-23:30

Randevu gereklidir.

Hizmetlerimiz

 • Sauna
 • Buhar Odası (Fin Hamamı)
 • Yüzme Havuzu
 • Türk Hamamı
 • Kese Odası
 • Masaj Odaları
 • Soğuk Oda
 • Spor Salonu
 • Kuaför
 • Dinlenme Salonu
 • Vitamin Büfe
 • Mescit
 • Lostra

Tesisimizde;

 • Kişiye özel şifreli emanet ve soyunma dolapları bulunmaktadır.
 • beIN SPORTS  yayını bulunmaktadır.
 • Wi-Fi bulunmaktadır.
 • İhtiyaç halinde sunmak üzere şort ve bornoz bulunmaktadır.
[/vc_column]

AROMA TERAPİ

Bitki özlerinden elde edilmimş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

50dk. 155 TL
5’li Seans Paket 600 TL

DEEP TSUE MASAJI

Yüzyılımızın hastalığı olarak değerlendirilen stres tüm rahatsızlıklarda hızlandırıcı etken olarak gösterilmektedir. Zamanını bilgisayar başında geçiren kişiler, yoğun tempoda ve stres altında çalışanlar bunaldıklarında farkında olmadan kendilerini kasarlar. Bu durum aşırı yorgunluk ve halsizlik hali yaratır.İşte Enerji kazanmak ve kaslardaki yorgunluğu atmak için özel teknikler ile dokuya derinlemesine uygulanan bu masaj özellikle sert masajı tercih edenler için önerilmektedir. Adele ağrıları ve strese karşı etkili olan bu masaj aynı zamanda Aromatik yağlar vasıtasıyla rahatlama hissi yaratırken masaj sırasında uygulanan teknikler bedene ve ruha zindelik kazandırıyor

50dk. 155 TL
5’li Seans Paket 600 TL

MİX TERAPİ MASAJI

Isıtıcı etkisi olan masaj kremleri ya da bitkisel yağlarla tüm vücuda ya da bölgesel olarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Kas ağrıları, kas tutulmaları, gerginlik, kireçlenme ve romatizmal nedenlerden kaynaklı sırt, boyun, bel ve bacak ağrılarını gidermede etkili olan bu masaj dört tekniğin birleşiminden oluşmaktadır. Ayak refleks, sırt masajı, sıcak taş masajı ve Hint baş masajının kombinasyonu şeklinde adlandırılabilir.

60dk. 230 TL
5’li Seans Paket 875 TL

ZHEN-SHİ-ATSU MASAJI

Shiatsu kökenini Japonyadan alan geleneksel bir şifa yöntemi olup ruh- zihin -beden ve esenliği bir arada bir bütün olarak inceleyen bir şifa sanatıdır.Shiatsu kelimesi parmak basıncı anlamına gelmesine rahmen çeşitli kombinasyonu vücudun farklı bölgelerine değişik miktarlarda basınçla,doğru kasa doğru hareketle, baş parmak, avuç içi, yumruk, diz ve dirseklerle tamamlanan basınçları kullanır.

Shiatsu’nun temel prensibi denge uyum ve enerjidir.Çin tıbbına göre yöntemini vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü kullanır, vücut otomatikman kendi ilacını kendisi bulacaktır.Bunu yaşam kanalları denilen Meridyenler üzerinden Yin ve Yang ve Beş Element kavramıyla yapar.

90dk. 255 TL
5’li Seans Paketi 900 TL

THAİ MASAJI

Thai masajı, temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmaktadır. Thai masajı, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

90dk. 255 TL
5’li Seans Paketi 900 TL

KLASİK MASAJ

Klasik Masaj Sert Vuruşlar, Ovma ve Dairesel hareketlerin vücuda kısmen yada tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Klasik Masaj, Spor Masajı olarakda bilinmektedir. Sporcuların fiziksel gelişmelerindede uygulanmaktadır. Klasik Masaj Bir diğer adıyla Spor Masajı Vücuda doğru uygulanması halinde Tansiyonu düzenler, Ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve Kan dolaşımını hızlandırır, Ve Vücutta rahatlama hissi meydana getirir. Klasik Masaj vücuttaki dokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve streslerinden kurtulmasına yardımcı olur.

50dk. 130 TL
5’li Seans Paketi 550 TL

SICAK TAŞ MASAJI

Sıcak Taş Terapisi ısıtılmış taşların kullanıldığı bir masaj şeklidir. Taşlardan emilen ısı kan dolaşımını artırır ve hücrelere daha çok kan hücresinin iletilmesine yardımcı olur. Terapi gören kişi,masaj sonunda kaslarındaki tutulmalardan,sertlik ve ağrıların hafiflediğini hisseder. Taş Terapisi ‘nin periyodik olarak uygulanması,kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde etkili olmaktadır. Tanımlanan sorunların giderilmesinin yanı sıra fiziksel,duygusal ve zihinsel olarak da enerji verir. Taşların yüksek enerjileri kullanılarak meditasyonlarla enerji düzeyi arttırılır.

50dk. 155 TL
5 Seans Paket 600 TL

ANTİ STRES MASAJI

Kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatan bir masajdır. Baş, boyun, sırt ve arka bacaklara yavaş ve ritmik olarak yapılmaktadır. Kullanılan özel anti-stres masaj yağı ile vücut üzerindeki gerilim kaybolur.

50dk. 120 TL
5 Seans Paket 500 TL

SIRT-BOYUN MASAJI

Baş,boyun,ense,omuz-sırt, sırt-bel,kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle sorun olan bölgeye yönelik masaj uygulamasıdır. Doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır.

a) Baş-Boyun-Omuz Masajı: Sadece bu bölgelere uygulanır. Özellikle baş ağrısı,uykusuzluk, gerginlik,sırt ve boyun ağrıları,tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

b) Sırt Masajı: Gerginliği azaltır,sırt kaslarını gevşetir,ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma,ağır yükler taşıma,kötü oturma pozisyonu,uzun süre ayakta durma,kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

60dk. 150 TL
5 Seans Paket 650 TL

SPAZM TERAPİ MASAJI

Kas ve fasya denilen bağ dokusundaki, ciddi gerginlikleri rahatlatmak için tasarlanmıştır. Teknik derin dokuyu hedef alır. Genellikle sorunlu doku alanları, gergin ve spazmlı kaslar üzerinde durulur.

Derin Doku masajı bütün gün bir pozisyonda oturan, ayakta duran ya da düzenli olarak fiziksel aktivite meşgul olan insanlar için harikadır. Fiziksel stresler kas yapısında bir dengesizlik oluşturabilir. Derin Doku masajı kaslarda aşırı gerginliği ve özellikle kas grupları üzerinde stresi hafifletmek için uygulanır.

Derin doku masajı, gevşetici masaja göre biraz daha ağrılı olması yanında etkinliği çok yüksektir. Kasların gevşemesi ve gerginliklerin giderilmesi yönünden profesyonel bir fizyoterapist tarafından yapılması önemlidir.

60dk. 150 TL
5’li Seans Paket 650 TL

LENF DRENAJ MASAJI

Lenf drenaj masajı, özellikle ödemi azaltmak için en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir, bu sayede fizyolojik iyilik hali dışında ruhen de arınma sağlar.

50dk. 120TL
5’li Seans Paket 525 TL

REFLOXOLOJİ (AYAK-EL)

Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.

Yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi olduğu bilinen refreksolojinin ilk uygulama yeri Çin olarak bildiriliyor.Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor.

45dk. 110 TL
5 Seans Paket 400 TL

Randevu için detaylı bilgi almak için 7/24 0 (212) 543 99 33 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Randevu iptalleri 24 saat önceden bildirilmelidir.

Fiyat Tarifemiz

Özel paket seçenekleri

Yeni Terapi ve Masajlar

Kese

40 TL

Köpüklü Masaj

50 TL

Yağlı Masaj - (30 Dakika)

85 TL

Yağlı Masaj - (45 Dakika)

120 TL

Yağlı Masaj - (60 Dakika)

150 TL

Çamur Banyosu

KASIM AYINDA HİZMETTE

YENİ

Süt Banyosu (30 dakika)

KASIM AYINDA HİZMETTE

YENİ

Yosun ve Kil banyosu

KASIM AYINDA HİZMETTE

YENİ

Tuz Terapisi - (15 Dakika)

Yakında

Ayak Masajı

60 TL

Kil veya yosun Maskesi

25 TL

Atlanis Royal Spa Merkezi

Günün Stresinden Uzaklaşın

Merkezimizde vermekte olduğumuz hizmetlerin detaylarını bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZİ HEMEN SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İLETİŞİM

Bize Ulaşabilirsiniz

WhatsApp Destek
WhatsApp Mesaj
Hoşgeldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?